تبلیغات
دکوراسیون چوبی , آلاچیق , پرگولا و انواع سازه هاى چوبى - خانه چوبی

دکوراسیون چوبی , آلاچیق , پرگولا و انواع سازه هاى چوبى

آلاچیق,پرگولا,دکوراسین چوبی,طراحی و اجرا,بدون محدودیت

خانه چوبی

 

مزایای استفاده از خانه های چوبی 


وود دیزاین,آلاچیق,دکوراسیون,صنایع,چوبی,دانشگاه شهید رجایی,دانشگاه,آلاچیق چوبی,آلاچیق زیبا,گزیبو,پرگولا,ضدآب,اساتید,دانشجویان,خانه چوبی,ساخت آلاچیق,مقاوم,یو وی,فضای باز,رجایی,ترین,مدل,طرح,ایده,دیزاین,ساخت,پارکت

مزایای زیست محیطی چوب:

 

  • مشاهدات ناشی از ارزیابی چرخه زندگی در سراسر جهان پی در پی نشان دهنده این موضوع است که کاربرد محصولات چوبی از نظردارا بودن مزایای زیست محیطی بیش از دیگر مصالح ساختمانی در هر مرحله از تولید سازه بوده است . ساختمانهایی که از چوب ساخته می شوند گازهای گلخانه ای کمتری تولید کرده و در نتیجه آلودگی بسیار اندکی دارند. همچنین سازه های چوبی در مرحله تولید، حجم کمتری از مواد زائد جامد را به نسبت دیگر مواد تولیدی ایجاد می کند.

تحقیقات جامع علمی اخیر...

مزایای استفاده از خانه های چوبی :

-          مزایای زیست محیطی چوب:

مشاهدات ناشی از ارزیابی چرخه زندگی در سراسر جهان پی در پی نشان دهنده این موضوع است که کاربرد محصولات چوبی از نظردارا بودن مزایای زیست محیطی بیش از دیگر مصالح ساختمانی در هر مرحله از تولید سازه بوده است . ساختمانهایی که از چوب ساخته می شوند گازهای گلخانه ای کمتری تولید کرده و در نتیجه آلودگی بسیار اندکی دارند. همچنین سازه های چوبی در مرحله تولید، حجم کمتری از مواد زائد جامد را به نسبت دیگر مواد تولیدی ایجاد می کند.

تحقیقات جامع علمی اخیر، مربوط به چرخه زندگی در اروپا , آمریکای شمالی و استرالیا نشان دهنده این موضوع است که مرحله استحصال تا مرحله استفاده از چوب در مقایسه با سایر محصولات ساختمانی، از نظر حذف مصرف سوخت های فسیلی بسیار مفیدتر بوده است . به این ترتیب تولید کم گازهای گلخانه ای و مواد زائد جامد در فراوری چوب ،این ماده را نسبت به سایر رقبا برتری بخشیده است.

نتایج یک مطالعه تطبیقی که توسط شورای چوب کاندا انجام شده است تاثیرات متفاوت زیست محیطی ناشی از چوب،فولاد و بتن به کار رفته در ساخت خانه ها را نشان می دهد.بررسی هر سه خانه با اندازه های یکسان و سیستم ساختاری یکسان در یک بازه 20 ساله نشان دهنده این است که فولاد و بتن به ترتیب، 12 و 20 درصد انرژی مصرفی بیشتر ، 15 و 29 درصد گازه های گلخانه ای بیشتر و 10 و 12درصد آلاینده های جوی بیشتر و  300 و 225 درصد آلاینده های آبی بیشتری  نسبت چوب تولید می کنند.


وود دیزاین,آلاچیق,دکوراسیون,صنایع,چوبی,دانشگاه شهید رجایی,دانشگاه,آلاچیق چوبی,آلاچیق زیبا,گزیبو,پرگولا,ضدآب,اساتید,دانشجویان,خانه چوبی,ساخت آلاچیق,مقاوم,یو وی,فضای باز,رجایی,ترین,مدل,طرح,ایده,دیزاین,ساخت,پارکت-          هدایت حرارتی اندک چوب:

چوب دارای خاصیت هدایت حرارتی بسیار اندک است که به این ترتیب خانه های ساخته شده با چوب، بهترین عایق حرارتی در مقایسه با فولاد و بتن  محسوب می شود.همچنین برای تامین سرمایش خانه های ساخته شده از چوب در شرایط آب و هوای گرم مانند صحرای جنوب  غربی ایالات متحده کاهش قابل ملاحظه انرژی مصرفی را نشان می دهد . هدایت حرارتی چوب 400 بار کمتر از فولاد 10بار کمتر از بتن است .همچنین خانه های فولادی برای تامین گرمایش مطلوب 9/3 درصد گاز طبیعی بیشتری نسبت به خانه های چوبی در زمستان مصرف می کند و 7/10 درصد برق بیشتری در تابستان استفاده می کنند.

چوب منبعی تجدید پذیر:

چوب 100درصد تجدید پذیر است که  این موضوع با توجه به شیوه های شناخته شده مدیریت پایدار جنگل شامل رشد و برداشت امکان  پذیر است. به این ترتیب چوب را می توان تنها ماده ساختمانی نامید که می توان آن را به نفع نسل های آینده بازسازی کرد.

چوب در هر مرحله از تولید (رشد ، برداشت , حمل و نقل و تولید محصولات چوبی ) مصرف انرژی که کمتری به نسبت سایر محصولات ساختمانی را دارد. چوب نه تنها نیاز به انرژی کمتری در فرایند تولید دارد بلکه از ضایعات چوب مانند چیپس و خاک اره ان می توان برای تولید انرژی کربن خنثی استفاده کرد.

-          بازیابی محصولات چوبی:

وود دیزاین,آلاچیق,دکوراسیون,صنایع,چوبی,دانشگاه شهید رجایی,دانشگاه,آلاچیق چوبی,آلاچیق زیبا,گزیبو,پرگولا,ضدآب,اساتید,دانشجویان,خانه چوبی,ساخت آلاچیق,مقاوم,یو وی,فضای باز,رجایی,ترین,مدل,طرح,ایده,دیزاین,ساخت,پارکت


یک واقعیت در مورد محصولات چوبی استفاده شده در ساختمان های چوبی نشان دهنده این موضوع است که  چوب در معماری به عنوان  ماده نجات دهنده بازار یاد می شود. چوبه را می توان بدون کاهش ارزش محصول برای فرایند های  آینده اصلاح کرد که این مهم با استفاده از اتصالات پیچ و مهره و دیگر اتصالات کمکی امکان پذیر است که اندک کاهش یا بدون هیچ گونه کاهش ارزش اقتصادی را به دنبال دارد.این مهم با کاربرد محصولاتی مانند بتن یا آجر که به سادگی آسیب می بینند در تضاد است و به ندرت حتی با دقت بالا نمی توان آن را دوباره قابل استفاده کرد.

در سال های اخیر چوب به میزان زیادی در ستاد های بحران  مورد استفاده قرار گرفته است  که اهمیت کاربرد آن را بعد از وقوع بلایای طبیعی نشان می دهد. سازه های چوبی به دلیل سبکی،نیرو های لرزه ای ناشی از زلزله را خنثی می کند  که این مورد به ویژه در مناطق ساحلی و مناطق مستعد زلزله مورد توجه بوده است. گزارش ها نشان می دهد بعد از زمین لرزه های بوقوع پیوسته اخیر در آسیا ساختار ساختمان های چوبی استحکام خود را به بهترین وجه حفظ کرده و کمک زیادی به حفظ زندگی انسان ها داشته است.


طبقه بندی: خانه چوبی،
برچسب ها: خانه، چوبی، دکوراسیون، دیزاین، گزیبو، زیبا،
Weblog Themes By Pichak

نویسندگان

درباره وبلاگ


طراحی و اجرای انواع سازه های چوبی
طراحی و اجرا و قبول انواع سفارشات تحت نظر کارشناسان صنایع چوب

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :